Tarım & Bahçe

Zeytin Hasat Makinaları Püf Noktaları

Son Sürüm piyasada zeytin ve meyve hasat cihazları, zetin hasadı ve zeytinliklerin bakımı ile uğraşan, zaman içinde daima yüksek verim, güvenilirlik, koruması garanti eden bir makine arayanlar için üretilmiştir.

¤Uzun süreli çalışmalarda bile yüksek performans vermek üzere tasarlanmışlardır.

¤ Meyve kabuğuna ve bitki sağlığına zarar vermeyen döner silindirlere sahip kauçuklu özel kanca.

¤2 metre ve 3 metrelik uzatma boruları ile kullanılırlar.

Taraklı Zeytin ve Mahsül Sıyırma Makinası
Zeytin hasat ile uğraşan özel kullanıcılara ve tarım sektöründe çalışan operatörlere hafif ve kullanışlı, elle toplamaya kıyasla 4 misli kadar daha verimli bir alet sunmak için tasarlanmışlardır.

> 5 mt kadar yüksekliğe erişim için teleskopik şaft borusu seti ile birlkte tedarik edilebilirler.

> 18 mt karbonyum fiber evo kaplama kablo.

>Topraklı akü aracılığı ile 12 V güç.

Zeytin döneminde en çok tercih edilen makinaların başında gelen bir makinadır. Çoğunlukla yağlık zeytinler için kullanılmaktadır. Bu makinaların en çok tercih edilen markalarını sıralamak gerekirse; oleo-mac, stihl, paterlini, campagnola, benza, minelli, zanon ve pellenc markalarıdır. Bu tür makinalarda 3 farklı çalışma sisteminden bahsedebiliriz bunlar; benzinli zeytin silkme, akülü zeytin silkme ve havalı zeytin silkme de diyebileceğimiz asıl adı pnömatik olan zeytin silkme makinalarıdır. Bu makinalar arasında tercih edilen ürünlere göre sıralama yapmak gerekirse en başta akülü zeytin silkme makinaları gelmektedir bunun nedeni ise, kullanımının oldukça kolay olmasından kaynaklanmaktadır. Hafif yapısı sayesinde ürün süreli çalışmalar yapmanızı sağlar aynı zamanda sizi de fazla yormaz. Benzinli modelleri ise akülüler ile hemen hemen aynı orandadır. Güç açısından kuvvetlilerdir, fakat bunların motor ağırlığı vardır. Pnömatik bir sistem kurulu ise kullanılabilecek olan makinalarda bulunabilmektedir. Ancak kompresörlü bir sistem olan pnömatik ekipmana sahip iseniz çok amaçl bile kullanabilmeniz mümkündür. Pnömatik ekipmanları dediğimiz ekipmanlar (testere,budama makası, zeytin silkme makinası vb.) kompresörlere bağlayarak kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.  Makinalar Hakkında Bilgi Almak İstiyorsanız www.onlinemakina.com’dan yardım alabilirsiniz

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

Yorum Yok

Yorumunuz


*