Tarım & Bahçe

Zeytin Hasat Makinaları İşlevleri ve Fiyatlar Hakkında Bilgilendirme

BİR GRUP PERSONELİN YAPTIĞI ÇALIŞMA GÜCÜNÜ VERİYOR

Zeytin sıyırma cihazları şu dönemin tarımda ferrari’si olduğunu söyleyen Alıcılarımız var, “Destek Hattın’da Onlinemakina olarak çoğu çeşit marka zeytin sıyırma cihazı ülkemizde popüleritesi yaygınlaşmaya başladı ve devamlı namı ile bize bağlı üreticimizden yaklaşık 4000 adet’e yakın zeytin hasat cihazı vardır.

Yetkili satış bayisi yeri olarak 1 adet olduğumuz için özellikle zeytin sıyırma makinalarında zamanında müşteriye ulaşımımız zor duruma geliyor. Bir cihaz grup işçinin yaptığı performansı veriyor. Normal şartlarda bir cihaz “1 ton” civarında mahsul’ü döküyor. Bundan ziyade asla zeytin fidanlarına hasar sağlamıyor. Biraz uçuk fiyat olmasına bile kendi maliyetini kısa zaman içerisinde çıkarıyor. Cihazların sağlıklı ve verimli kullanılması için periyodik bakımdan geçmesi gerekiyor. Tamirat ve periyodik bakımı da yine bizzat servislerimiz yapıyor. Periyodik zamanı gelince gereken yapılmazsa hem daha ağır zararlar meydana gelebilir hem de mahsül vakti işi tamamlanmaz. Bunun yanında satışını yaptığımız her cihazın iki sene garantisi vardır

ÇİFTCİLERİMİZE ÖDEME KOLAYLIĞI’DA SAĞLIYORUZ

Çiftcilerimizin makina gücün’e Devletin gayret ettiğini belirten Dr. Hayrettin Afşar, bu alanda TC. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri iletişimi ile düşük faizli ve 3 seneye kadar zaman aralıklı olarak makinelerin satın alınabileceğini ifade etti. Ayrıca kendilerinin de üreticinin makineleri satın almasını yardımcı olmak amacıyla peşin fiyatını 12 aya kadar kredi kartına taksit imkânı sunduklarını belirtti. Afşar, “Üretici makineyi çok iyi biliyor ve satın almak istiyor ancak, zeytinyağı fiyatlarının düşük olması satın almalarını güçleştiriyor, bu nedenle biz de kendilerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2012 yılında da devlet hibesi ile makineleri satın alınabilecek ve hibe vaadi ile makine satan bazı satıcılara karşı çiftçilerin daha sonra mağdur olmamaları ve devleti dolandırma ile karşı karşıya kalmamaları için ilgilileri ve üreticileri uyardık.

Servisimizde bir ziraat mühendisi ve birde yüksek ziraat mühendisi görev yapmaktadır.

Arıza yapan makineleri en kısa sürede tamiratını yaparak müşterilimize teslim ediyoruz.

Yenisini müşteriye satış yaparken nasıl kullanacağı konusunda detaylı olarak gösteriyoruz.

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

Yorum Yok

Yorumunuz


*