imgres
Tarım & Bahçe

Zeytin Hasat Cihaz’ı Nedir Ne Amaçlıdır?

 

Zeytin Hasat Makinaları

Zeytin hasat makinaları 2 gruba ayrılır;

1-)Taraklı
2-)Sarsıcı

1 .a Taraklı= Taraklı zeytin hasat makinaları 1 başlı ve 2 başlı olarak bulunurlar. 210-320 cm olarak uzunluktadırlar Dallara uzatarak Taraklar Hareket ve titreşim ederek zeytinleri yere düşürürler


zeytine zarar gelmez bu durumdan. Zaman’dan ve Enerjiden tasarruf oldukça sağlarlar eski yozlaşmış olan tekniklerden uzaklaşmıştır sırık vs elde tarama işlemin’den eski tekniklerde zeytin ağacımız’a ve mahsüllerimize oldukça zarar veriyordu ve İnsan ergonomisine uygun haraketler değil’di yani zeytin silkme makinaların’da insan vücudu ergonomisine uygun dizaynı ve tasarımı ile sağlığımızı’da korumuş oluyoruz.
Bir yığın yevmiyecinin işini 3.5 5 saat arası yapıyor günlük işi ve bu da bize oldukça maddi yönden tasarruf’dur 100 Türk lirası yerine 10 Türk Lirasına yapıyorsunuz.
Devrimiz teknoloji devri yani eski teknikler’den kurtuluyorsunuz yeni teknikler bize ağacın daha verimli hasat veriyor seneye nedeni ise ; filiz kırılması minimalize edilmiştir.
Ağacı budayarak daha verim elde etmesini sağlayabilirsiniz. Eğer Markalar hakkında bilgi isterseniz onlinemakina.com adlı sitemizden bulabilirsiniz.

2 .b Sarsıcı= Sarsıcı zeytin silkme cihazları uzun sapında bulunan kanca dalları kavrama işlemi yaparak silkerek zeytinleri dökülüyor bu işlemde zararsızdır eski yöntemler’e göre.
Sarsıcı’lar ispanyoların çıkardığı bir cihazdır.
Sarsıcılarda belden ve sırttan olarak kendi içinde 2’ye ayrılır nedeni ise kullanıcının sırtı rahat edilmesi daha iyi iş yapar kimisi ise belden daha rahat işini yapar. Ya şimdi neden Sırttan ve belden var derseniz Aküyü alıyorsunuz çanta içine ondan dolayısıyla 2 ye ayrılmıştır.

Ya Peki Biz Alıcaz’da Ney’e Göre Alalım Sesleri Duyuyorum Açıklayalım bunuda ;
*Cihazımızı alırken arazi koşulların’a dikkat etmemiz lazım
*Kaç ağacım var ve hangi ürün bana göre tahlil etmemiz lazım
*Toprağa iyi sürgü yapılması lazım
*Hangi Kalitede ürünü kullanabilirim ben
*En yakın teknik servis’i nerede x makinenin
*Hangi firma’dan aldığınız
*Bu kararlar doğrultusunda makinenin Teknik detaylarına baktığınızda İşte Aradığınız Makina

Ayrıca Karar veremediğiniz’de onlinemakina.com müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır mutlaka.

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

Yorum Yok

Yorumunuz


*