Tarım & Bahçe

Neden mi ? Zeytin Hasat Makinası ve Fiyatlar Hakkında bilgilendirme

DÖRT İŞÇİNİN İŞİNİ YAPIYOR

Zeytin çırpma makinelerinin yeniçağın tarımda Mercedes’i olduğunu ifade eden Müşterilerimiz, “Onlinemakina olarak her türlü  marka zeytin hasat makineler ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başladı ve şu an itibari ile bize bağlı zeytin üreticilerinde yaklaşık 3 bin 500 adet zeytin çırpma makinesi var.

Servis ve satış yeri olarak tek olduğumuz için özellikle zeytin hasat zamanında müşteriye yetişemez duruma geliyoruz. Bir makine dört işçinin yaptığı işi yapıyor. Normal koşullarda bir makine 1500 kilo civarında zeytin döküyor. Bunun yanında asla zeytin dallarına zarar vermiyor. Pahalı olmasına rağmen kendi parasını zaman içerisinde çıkarıyor. Makinelerin sağlıklı ve verimli kullanılması için yıllık bakımdan geçmesi gerekiyor. Bakımlarını da yine biz hasat zamanı gelmeden her hafta bir bölge belirliyoruz gitmeden önce o bölgedeki müşterilerimize toplu mesaj atarak geleceğimizin haberini veriyoruz. O bölgeye gittiğimizde müşteriler makinelerini bize getiriyor orada yapılması gerekeni orada servise gelmesi gerekiyorsa teslim alıp serviste gerekli bakımını yaptıktan bir hafta sonra gittiğimizde teslim ediyoruz. Eğer bakım yapılmazsa hem daha büyük hasarlar meydana gelebilir hem de zeytin zamanı işi yarıda kalır. Bunun yanında satışını yaptığımız her makinenin iki yıl garantisi var” dedi.

ÜRETİCİYE TAKSİT İMKANIDA VAR

Zeytin üreticilerin makineleşmesini Devletin teşvik ettiğini belirten Dr. Hayrettin Afşar, bu kapsamda TC. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile düşük faizli ve beş yıla kadar vadeli olarak makinelerin satın alınabileceğini ifade etti. Ayrıca kendilerinin de üreticinin makineleri satın almasını yardımcı olmak amacıyla peşin fiyatını 12 aya kadar kredi kartına taksit imkânı sunduklarını belirtti. Afşar, “Üretici makineyi çok iyi biliyor ve satın almak istiyor ancak, zeytinyağı fiyatlarının düşük olması satın almalarını güçleştiriyor, bu nedenle biz de kendilerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2012 yılında da devlet hibesi ile makineleri satın alınabilecek ve hibe vaadi ile makine satan bazı satıcılara karşı çiftçilerin daha sonra mağdur olmamaları ve devleti dolandırma ile karşı karşıya kalmamaları için ilgilileri ve üreticileri uyardık.

Servisimizde bir ziraat mühendisi ve birde yüksek ziraat mühendisi görev yapmaktadır.

Arıza yapan makineleri en kısa sürede tamiratını yaparak müşterilimize teslim ediyoruz.

Yenisini müşteriye satış yaparken nasıl kullanacağı konusunda detaylı olarak gösteriyoruz.

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

Yorum Yok

Yorumunuz


*