motorlu testere
Tarım & Bahçe

Motorlu Testere Fiyatları

Daha önceden motorlu testere kullanılmamışsa bu yazımızda yazıyı okuyarak motorlu testereler hakkında az da olsa bilgi sahibi olabilirizsiniz.Motorlu testereler kendi aralarında iki gurba ayrılamaktadırlar.  Bunlar haricinde de testere bulunmaktadır.Diğer bir ismiyle şarjlı testere dediğimiz akülü testere de bulunmaktadır. Fakat bunları onların grubuna içine almamızın sebebi elektrikli testere grubunda tercihler arasında kaynaklanmaktadır. Bu makinalar arasında güç açısında kıyaslama yapmak gerekirse sizinde bidiğiniz üzere benzinli motorlu testerelerden elektrikli testerelere göre daha performanslı aletler görebiliriz. Elektrikli testerelerin en büyük amacı ise gündelik kesim işlemi yapacağınız sırada yapmak istediğiniz kesim sonrasında işinizi hızlandırmak ve amatör ihtiyaçlarınızı büyük kısmını karşılamaktadır.Testere tercihi yaparken kullanım alanınıza göre, seçeceğiniz markave model sizin hedefiniz sahip olmalıdır.Size tam performans sağlamasını istediğiniz makinanın işleminizin büyüklüğüne göre yaptığınız tercih en baş kurallardan gelir. Lakin orman gibi büyük bir alanda ağaçalrı kesmeyi planlıyorsanız 200 veya 300 TL arasında değere sahip testereler almanız sizin işinizi görmez.aynı zamanda da yapmazla kalmayıp verdiğiniz paranızın israfına da neden olur. Onlinenakina.com adlı sitemizde şu andaki piyasada olan markaların neredeyse %75 inden fazlası mevcuttur. Sitemizde mevcut oaln motorlu testere modellerini sıralamak olursak en iyi marka stihl’dir. Fakat stihl dışında şu markalarda bulunmaktadır, oleomac, oregon, solo, echo, alpina, bosch, secho, efco, zomax, veta, tecomax, por-max boxer, shindaiwa, datsu paterlini, campagnola, DBK, castor, energy, orac, mori, palmera, yat ve skil yapacağınız işlere ve maddi durumunuza göre modeller ve markalar seçebilirsiniz. Siteye girerek sırasıyla markaların üzerine tıklayarak o markaların, modellerini ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Eğer alanınıza göre uygun bir makina hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ya uazman  bir arkadaşınızdan yardım almanız, veya onlinemakina.com sitesine girerek bulunan numaralarımızdan bizlere ulaşarak uzman ekibimizden ve müşteri hizmetlerimizden yardım alarak daha kolay seçim yapmanız sunulmaktadır. Başka bir deyişle kapsamlı araştırma yapmak istiyorsanız yine onlinemakina.com adlı sitemizde mevcut olan makinaların bilgilerini ve videolarını detaylı bakarakta yapabilirsiniz.

Motorlu Testere Kullanımı

Eğer öncede belirttiğimiz üzere testereler ikiye ayrılmaktadırlar. Elektrikli ve benzinli testere olmak üzere. Elektrikli motorlu testereler bahçe içi işler uğraşan çiftçiler veya budama yapan işçiler için az tercih edebilen bir üründür. Testerenin elektrikli oaln markaları Lithium-ion teknolojisi ile yapılmış akülü olan modeller genellikle şarjı dolu iken uzun kullanım süreli avantajı güçlü devir kapasitesi ile her yerde kullanabilme yeteneğine sahiptir. Yakıtlı veya diğer bir ismiyle benzinli testereler kullanan kişiyi kullanım tarzı ve amacı bakımından teknik ve fiziksel açıdan pek çok çeşitlidir. Uzman kesimler için kullanıcak oaln kullanıcılarımız için daha fazla beygir gücünde makinalar ve makinanın uzun boylu daha uzun olan makinalar tercihler arasında ön planda olmalıdır. Bunlardan çoğu işlemin yapılacak olan ağaçlarda bağlantısı vardır.Devamlı kullanılacak olan kullanıcılarımız için sağlıklı ve güvenli olan bu testereler uzman motorlu testerelerdir. Aynı şekilde pala boylarına ve ağaçların uzunluğuna göre de araştırma yapılması oldukça önemlidir. Yeni için başlayan kullanıcılar için benzinli testereler seçilmesi önerilir.  Bu testereyi seçerken ise göz önüne konularak alacağınız özellikler, beygir gücü orta derece olan bir makina aynı zamanda kesilecek odun veya ağaçların çaplarına dikkat edilmelidir. Uzun süreli kullanım ve uygun bir makina arıyorsanız onlinemakina.com adlı sitemizin numaralarına ulaşarak müşteri hizmetlerimizle veya uzmanlaşmış ekibimizle görüşme yaparak sizin için en uygun testereyi seçmenizde yardımcı olabiliriz.

Ağaç Kesme Makinaları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:


Ağaç kesme makinaları ve ağaç kesme motorları sadece tahta, odun veya ağaç kesme işlemi için tasarlanmıştır. Odun kesme veya diğer bir adıyla ağaç kesme makinalarını gerçek işleminde başka bir işlemde kullanmayınız. Bunun en büyük sebebi ise makinanın orjinalliğine zarar vericek olmanız ve aynı zamanda orjinal kamasından başka bir kama takmanız veya benzeri şekillerde şekil vermeye çalışsanızda  makinaya oldukça büyük zarar verecektir. Alıcağınız motor eğer başkası tarafından modifiye edilmiş gibi duruyorsa veya siz öyle gördüyseniz öyle duran motorları kesinlikle satın almayınız!! Bu makinaları kullanırken objesinde fırlama ihtimali olan makinalarda özellikle, bunlardan korunmak için kesinlikle koruyucu maske ve gözlük kullanmanız önerilmektedir. Motorlu testereler ufak ve talaş benzer veya parçaları objeleri güçlü bir şekilde atılacaktır. Bunun sonucunda eğer koruyucu maskeniz ve gözlüğünüz yoksa başta göz olmak üzere büyük yaralara mağruz kalabilmenizi sağlayabilmektedir. Odun kesme makinalarının neredeyse hepsinde susturucuları grubunda kanserojen nitelikte kimyasal maddeler bulunmaktadır.Eğer susturucu herhangi bir şekilde zarar görürse bu maddelere kesinlikle temas etmemeniz seçilmektedir.Bu motor zarar gördüğünde ortaya çıkan egzoz dumanını, talaş tozunu uzun süreli havalandırmak sağlığınıza oldukça zararlıdır ve bu yüzden uzak durmanız önerilmektedir.Odun veya ağacı keserken ise makinadan çıkıcak kuvvetli ses uzun zaman gürültüye mağruz kaldığınız takdirde de işitme kaybınıza oldukça zararlar verecektir.Böyle bir tehlike olduğundan dolayı ise bu makinayı kullandığınızdan her zaman gürültüyü bastırmak için gürültüye karşı koruma cihazı öneririz çünkü kulaklarınızda sorun yaşayabilirsiniz.Kapalı ve havalandırılmalı olmayan bir ortamda ise bu makinayı kullanmanız,boğulmanıza veya karbonmonoksit zehirlenmesi geçirmenize neden olabilir.

 

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

Yorum Yok

Yorumunuz


*