Hayvancılık Ekipmanları

Koyun – Kuzu – Keçi Kırkma Makinası

Koyun Kırkma Makinası

Çiftliklerde yaz ile birlikte koyunların kırkımına başlandı. Sadece koyunlarında değil, atların, ineklerinden kırkımı şu sıralar yapılıyor. Fakat bu iş oldukça zahmetlidir. Teknolojinin veli nimetinden hayvancılık işi ile uğraşan vatandaşlarımızın da bir kısmı yararlanıyor, diğer kısmı için yararlanmak için doğru ürünü arıyor. Piyasada ki oldukça fazla çeşit içinde güven sağlanamıyor. Bunca işin üstesinden gelmek için ise vakit kısa. Tabiri caizse ya paraya kıyıp en iyisini almak yada bozulabileceğini bile bile en ucuzunu almak.
Bu makalemizde sizlerle doğru koyun kırkma makinasını nasıl bulabileceğiniz hakkında araştırmamızı sunacağız. Bu sayede hem zaman kaybetmeyeceksiniz, hem de paranızı mantıklı bir şekilde değerlendireceksiniz.
Koyun Kırkma Makinası Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Aslında her şeyden evvel kırkım yapacağınız hayvanı belirleyelim. Çoğunluğun ihtiyacı olduğu için bu yazımızda koyunları ele alıyoruz. İlk sorumuz şu; kaç adet koyuna sahipsiniz?
Hobi amaçlı, yada organik sütten yararlanmak için koyun besliyor olabilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda 30-50 civarında küçük baş hayvanınız olabilir. Çiftliğe sahip olabilirsiniz ve 300-500 ve daha fazla küçük baş hayvanlık kapasiteniz de olabilir. Peki bunca sayı farkı var olmasına karşın tek bir model herkesin işine yarayabilir mi? İlk aşamada saçma gelmesine rağmen bizce gayette yarayabilir. Fakat en iyi koyun kırkma makinasına sahip iseniz yarayabilir.
Eğer en iyi kırkım makinasına sahip olabileceğinizi düşünseydik bu yazımızı yayınlamamızın hiçbir anlamı kalmayacaktı. Birkaç ürün üzerinde değerlendirme yapalım. İyi bir araştırma yaptıysanız eğer illakiheiniger markası karşınıza çıkmıştır ve kaliteli bir marka olduğunu görmüşsünüzdür. Fakat en iyi markaların dahi modelleri vardır. At kırkımı için özel makine, koyun kırkımı ve inek kırkımı içinde öyle…
30-50 civarında ve daha az koyununuz var ise tulsan, enka gibi markaların 250-500 lira arasındaki koyun kırkma makinalarını tercih edebilirsiniz. 2-3 hayvana sahipseniz eğer heiniger Koyun Kırkma makinasıkoyun kırkma makası işinizi görecektir. Fakat sayı arttıkça sizinde teknik olarak profesyonelleşmeniz gerekmektedir. Bu amatör bir makine ile maalesef ki mümkün değildir. Sayı çok fazla ise şaftlı makinaları, koyun kırkma sistemlerini ya da birden fazla makinayı tercih edebilirsiniz. Eğer bu boyutlarda bir çiftliğe sahip iseniz alacağınız makinayı ezbere biliyor olmalısınızdır…
Dikkat etmeniz gereken hususlardan bir diğeri ise bulunduğunuz alanda elektriğin olmasıdır. Eğer kırkım yapılacak alanda elektrik yoksa 12 V koyun kırkma makinaları satın alabilirsiniz. Bu sayede acil işleriniz kolayca çözülür.
Bu Ürünleri Nereden Bulacağım ?

Ürünlerin tümü onlinemakina.com sitesinde mevcuttur. Sırasıyla Hayvancılık Malzemeleri > Koyun Kırkma Makinası menüsünü takip ederek tüm kırkım makinalarına ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için yukarıda bulunan telefondan bize ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Satın alma işlemini yine site üzerinden tamamlayabilir ve doğru ürüne sahip olabilirsiniz.

FİYATI GÖR

HEMEN AL

Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

3 Yorumlar

 • Tekrar İbrahim Şimşek

  Benim 47 tane koyunum var. Tulsan marka BTU-11001 model koyun kırpma makinası alırsam ne kadar sürede işimi bitiririm ve herhangi bir sorun yaşarmıyım?

 • Tekrar Servet Uzun

  Neydi o arkadaş makasla uğraşırdır yarım saatte bir koyunu kırkardık ne kol kalırdı adamda ne el ellerimiz yara olurdu makas tutucaz diye teknolojinin gözünü seviyim ya

 • Tekrar İsmail kasap

  Hakikatten makas devri vardı bir aralar o ne büyük işkenceymiş arkadaş :S

 • Yorumunuz


  *