mt 520 f alpina sırt tırpan
Tarım & Bahçe

Alpina MT 520 F Benzinli Sırt Tırpanı

Yılın bomba gibi kampanyası. Meşhur İtayan markası Alpina ot biçme makinası diğer adıyla benzinli tırpan da çok özel fiyat var. En az 800 TL civarında ödeme yapmadan avrupa malı bir tırpana sahip olmanız artık imkansız değil. Kampanya başlangıcı 599 TL olarak belirlenmişti. Şu an ise 649 TL den alıcılarına ulaştırılıyor. Tahminimce daha da yükselmez. Böyle mükemmel fiyatlar varken bence kaçırmadan alın. Neticeden 100 TL aşağısına çin malları satılıyor. Ancak biraz fazla vererek italyan malı bir ot tırpanına sahip olun. Bildiğiniz üzere sırta takılan ve yan tip tırpanlar bulunur.

Bununla ilgili kısa bilgi vermek gerekirse; Tırpanlarda ağırlıklarına göre yan veya sırt modeli seçiyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz. Sırt modelinin ve yan modelinin çıkarılma amacı bu değil. Öyle birşey olsa yan tip tırpan niye çıkarılsın ki?

Tek fark şu sevgili arkadaşlar; Yan tip tırpan düz arazilerde kullanılmak için üretilmiştir. Sırt tırpanlarını ise yamaç arazilerde kullanmanız için üretmişler. Şöyle bir istatislik var. Mağazamızda yılda 200 tırpan satılıyor ve bunların sadece 25-30 tanesi sırt modeli oluyor. Nedeni ise izmirde yamaç arazilerin olmaması. Karadeniz tarafından bir bayi arkadaşımız ile görüşünce orada bu durumun tam tersini gördüm. Çünkü karadenizde hep yamaç araziler var ve insanlar sırt tırpanı tercih ediyor. Mağazalarda satıcılar bir nebze olsun insanları yönlendirerek durumu anlatıyor ancak internette öyle bir pozisyon yok. O yüzden sizlere bu yazıları hazırlıyoruz. Her ürünü almadan önce bir araştırma yapınız. Şimdi Ürünü inceleyelim.

FİYATI GÖR

HEMEN AL

Özellikler
¤ Silindir Hacmi : 51.7 cc
¤ Güç : 2.1 HP
¤ Ateşleme : Elektronik
¤ Mil Çapı : 28 mm
¤ Kafa : Otomatik
¤ 3 Bıçaklı Metal disk hediye
¤ 11 kg ağırlık.
Bu makine profesyonel kullanımlar için tasarlanmıştır. Ergonomik çift omuzdan takılan askısı ve bisiklet tutma kolu sayesinde kullanım sırasında daha az yorgunluk verir. Bu sayede daha uzun süre çalışma imkanı sağlar. Makina 2 zamanlı motora sahip olduğu için mutlaka benzin (1lt) – yağ(50gr) karışımı yapılmalıdır. Önerilen 2 zamanlı yağ markası ALCO ‘dur.
Önceki Yazı Sonraki Yazı

ÖNE ÇIKANLAR

4 Yorumlar

 • Tekrar Mustafa AKIN

  Tek çekimle 630 tlye aldım çok memnunum harbiden güzel makina :)

 • Tekrar Ahmet YÜCEL

  Aldım bunu bağı biçiyorum biçdiğimide hayvanın önüne atıyorum yem parasından kar ediyorum 😀

 • Tekrar Kadir Korkmaz

  Benim bahçem yok yinede aldım bağı bahçesi olana soruyorum isterlerse biçiyorum otları alıyorum paramı :)

 • Tekrar Çoskun Uygur

  850 tllik makinayı 630 tlye tek kelime pazarlık yapmadan aldım :p

 • Yorumunuz


  *